Jak uwieść faceta wzrokiem?

Czy wiesz, że często już po pierwszym spojrzeniu możemy poznać, czy komuś się podobamy? Nasze oczy, wzrok i mimika zdradzają bardzo wiele: zainteresowanie, znudzenie, fascynację, złość, pożądanie… Kobieta może czytać ze spojrzeń mężczyzn, ale może także wysyłać odpowiednie komunikaty, nie używając słów. Ważne, by wiedzieć, jak to działa. Nie bez powodu o oczach pisano, że są zwierciadłem duszy – pamiętaj jednak, że to od Ciebie zależy, co druga osoba w nich zobaczy…

Wiedza o sile naszego spojrzenia bywa bardzo przydatna, a jeżeli chcesz uwieść faceta – musisz ją posiąść!

Uwodzenie wzrokiem – kiedy warto spróbować?

Nasz wzrok może być siłą, jeśli jesteśmy jej świadome. Pewne swojej wartości kobiety mogą bardzo łatwo przyciągnąć mężczyznę, który zwrócił ich uwagę – oczy wystarczą za całą mowę ciała. Pamiętaj jednak, że aby przekonać faceta o Twoim uroku, sama musisz być o nim przekonana! Jeżeli nie należysz do zbyt pewnych siebie kobiet, ten sposób na podryw zarezerwuj sobie na ten moment, gdy już nieco się ośmielisz i gdy mężczyzna okaże Ci zainteresowanie.

Jak uwieść mężczyznę wzrokiem? 5 porad

Istnieją przeróżne sposoby uwodzenia mężczyzn. Najbardziej skuteczne okazują się jednak te najprostsze, wykorzystujące naturalne atuty kobiecości, przy czym wcale nie muszą to być krągłe biodra czy głęboki dekolt. Chcesz spróbować subtelnej metody na przykucie męskiej uwagi? Zadbaj o siłę spojrzenia, ponieważ to ono mówi najwięcej o Tobie i o Waszej relacji, a w dodatku może doprowadzić do przerodzenia się zwykłej znajomości w coś więcej…

Utrzymuj kontakt wzrokowy podczas rozmowy

Mężczyźni lubią, gdy okazuje im się zainteresowanie, choć podobno to kobiety należą do próżnych i łasych na komplementy. Cóż, wszyscy lubią komplementy. Najlepiej zaś działają takie niewyrażone wprost, przekazane podprogowo, choćby samym spojrzeniem. Gdy rozmawiacie, utrzymuj kontakt wzrokowy, a dzięki temu nie tylko masz okazję dowieść, że słuchasz jego słów, ale i możesz pokazać, że facet Ci się podoba. Skupianie wzroku tylko na jego oczach to za mało – zatrzymuj spojrzenie również na jego ustach, ponieważ to sygnał, że go słuchasz. Jeśli jesteś pewna swoich zamiarów, od czasu do czasu przesuń wzorkiem po całej sylwetce – dasz do zrozumienia, że jest atrakcyjny i interesuje Cię cała jego osoba, a nie tylko to, co mówi.

Spójrz na niego ukradkiem, a kiedy to zobaczy, nieśmiało spuść wzrok

Mężczyźni uwielbiają uwodzić. Najlepszy sposób, żeby uwieść mężczyznę… to dać się uwieść. Twoje spojrzenie w zupełności do tego wystarczy, jeśli nauczysz się jednej prostej sztuczki: zerkaj na chłopaka, na którym Ci zależy, ale uciekaj spojrzeniem, gdy zdąży to zauważyć. Będziesz nieśmiałą, zauroczoną dziewczyną, a takiej okazji nikt się nie oprze.

Puść do niego oczko

Kobiety odważne, zdecydowane i z poczuciem humoru działają na facetów jak magnes. Jeśli lubisz flirtować, nie kryj się z tym – seksowne puszczenie oczka do mężczyzny i uśmiech to jasne sygnały, że masz ochotę zawrzeć z nim znajomość. Ten sposób sprawdzi się zwłaszcza w sytuacji towarzyskiej, gdy w kilka sekund chcesz zwrócić uwagę faceta, który wpadł Ci w oko. Zacznij od figlarnego mrugnięcia, a temat do rozmowy sam się znajdzie.

Zmysłowo przymknij oczy

Przymknięte powieki, rzęsy rzucające cień na policzki, błąkający się po ustach lekki uśmiech… Każdy mężczyzna lubi patrzeć na taką dziewczynę – rozmarzoną, szczęśliwą, wysyłającą pozytywne fluidy. Potem wystarczy podnieść wzrok, posyłając mu długie, zamyślone spojrzenie i stworzyć nastrój idealny do wzięcia się za ręce albo do bardziej intymnej rozmowy. Jeśli przez chwilę jesteście sami, a w tle leci muzyka, zamknij oczy i zasłuchaj się trochę… Teraz to on ma na Ciebie patrzeć.

Zadbaj o odpowiedni makijaż

Nasze oczy są piękne same w sobie, o czym wiele kobiet zapomina i otacza je zbyt intensywnym, a często mało profesjonalnym makijażem. Otoczka sklejonych rzęs, na których tusz zostawił czarne grudki nie jest seksowna ani zmysłowa. Zadbaj o to, żeby makijaż jedynie podkreślił Twoją urodę – kolor oczu podbije delikatny cień do powiek, a rzęsy lekko wytuszuj i podkręć zalotką.

  • Niebieskookie kobiety o jasnej oprawie oczu najlepiej pokreślą oko pastelowym cieniem – delikatne beże, brązy, złoto lub srebro. A do tego tusz, niekoniecznie czarny, brązowy świetnie się sprawdzi, również dla szarych oczu. To potencjał Twojej tęczówki jest ważny.
  • Zieleń tęczówki pięknie podkreśli fioletowy, śliwkowy lub brązowy cień. Do tego tusz, delikatnie podkręcone rzęsy i gotowe. Ile odcień zielonych oczu, tyle niepowtarzalnych sposobów na uwodzenie!
  • Właścicielki brązowych oczu mogą sięgnąć po niebieskie albo zielone cienie – wystarczające będzie naprawdę delikatne muśnięcie powieki i czarny tusz, żeby osiągnąć wspaniały efekt.

To w Tobie jest cała magia uwodzenia, trzeba ją tylko wydobyć i nie musimy używać w tym celu tony kosmetyków. Faceci lubią naturalne kobiety, dlatego sztuczne rzęsy, kilka kolorów naraz czy przerysowane brwi mogą przynieść skutek odwrotny do zamierzonego.

Metoda uwodzenia wzrokiem – pamiętaj, by nie wyszło karykaturalnie

Sposoby na uwodzenie mężczyzn znane są kobietom od wieków. Z pomocą samego spojrzenia, wykorzystując pięć wskazówek, o których mówi nasz artykuł, możesz zwrócić uwagę przystojnego nieznajomego na imprezie, dać do zrozumienia koledze, że od dawna Ci się podoba, albo stworzyć idealną atmosferę do gorącego romansu… z własnym mężem. Uwodzenie spojrzeniem to metoda uniwersalna – skuteczna i nienachalna, czerpiąca z naturalnych atrybutów kobiecej urody i siły.

Warto jednak pamiętać, że wszystko to kwestia naszego wyczucia i że łatwo przekroczyć granicę, za którą zmysłowość staje się własną karykaturą. Kobieta nadmiernie trzepocząca rzęsami, taksująca mężczyznę wzrokiem być może zwróci na siebie jego uwagę, ale na pewno nie zdoła go uwieść… Nasza moc tkwi w subtelności, a najlepsze sposoby, by uwieść mężczyznę, to te, których nie będzie on świadomy.

Panie często nie zdają sobie sprawy z potencjału, jaki kryje się w ich oczach. A pamiętajmy: niejedna niezwykła przygoda zaczęła się od jednego spojrzenia.