Jak zagadać do dziewczyny na FB?

Jak zagadac do dziewczyny na FB

Budowanie znajomości w sieci – zarówno przyjacielskich, jak i miłosnych – to żadne novum, ale w dzisiejszych czasach ograniczonej komunikacji bezpośredniej, stało się to zdecydowanie bardziej powszechne. Jak jednak zagadać do dziewczyny, by już na starcie nie przekreślić swoich szans? Co napisać, by wzbudzić jej zainteresowanie? Czy istnieją jakieś zasady dotyczące tego, jak sformatować pierwszą wiadomość do nieznanej osoby? A może wystarczy proste “hej”, by przełamać lody?

Jak poznać dziewczynę na Facebooku?

Facebook to platforma, która umożliwia porozumiewanie się całej funkcjonującej na niej społeczności. W teorii więc napotkać konto interesującej osoby możesz w każdej chwili – komentując posty znajomych, przeglądając ogłoszenia albo biorąc udział w wydarzeniach. Jeżeli jednak chcesz mieć maksymalne szanse na powodzenie, najlepiej skorzystaj z grup dedykowanych singlom i osobom poszukującym partnerów. Z pewnością będą bowiem reprezentowały bardziej otwartą postawę. Wiele osób – słusznie zresztą – wciąż ma bardzo zdystansowane podejście do przypadkowo poznawanych w Internecie osób, szczególnie jeżeli nie szukają aktywnie nowych znajomości.

Ważne, żebyś wybierając dziewczynę, do której postanowisz zagadać, unikał:

  • dziewczyn, które są już w związku – stara prawda mówi, że nie ma takiego wagonika, którego się nie da odczepić, ale próba zrujnowania cudzego związku to wizytówka, którą sam sobie wystawiasz. Nawet jeżeli związkowy status danej osoby jest fikcją albo wiesz, że już wkrótce się zmieni – odpuść. Z drugiej strony, gdyby już udało Ci się doprowadzić do rozpadu czyjegoś związku, czy naprawdę byłbyś w stanie zaufać dziewczynie, którą przekonałeś do zerwania z chłopakiem?
  • Dziewczyn, które na swoim profilu bezpośrednio komunikują niechęć do nawiązywania zdalnych znajomości. Nawet jeżeli uważasz, że ona jest wyjątkową osobą i wierzysz, że to, iż zobaczyłeś jej profil to przeznaczenie – odpuść. Być może spotkacie się kiedyś w realnym świecie i wtedy zyskasz swoją szansę. Nie ma co palić mostów na starcie.
  • Dziewczyn, które podobają Ci się z wyglądu, ale z którymi nic Cię nie łączy – tak naprawdę nie chodzi nawet o brak wspólnych zainteresowań (kolejna stara prawda mówi: “różnimy się, ale różnimy się pięknie”), ale przeciwstawne wartości. Jeżeli nawet potencjalna kandydatka na dziewczynę ma najpiękniejsze oczy na świecie, ale reprezentujecie odmienne światopoglądy i stojące w opozycji pasje, lepiej spasować. W końcu komunikacja zdalna opiera się głównie na rozmowach, prawda?

Jak zaczepić na FB dziewczynę, która mi się podoba?

Najprościej zaczepić na FB dziewczynę… korzystając z funkcji zaczepki. Kiedyś opcja ta była łatwo dostępna z poziomu profilu, dzisiaj trzeba wejść na facebook.com/pokes i w odpowiednie okienko wpisać imię i nazwisko osoby, którą chce się zaczepić. Komunikat o podobnym geście pojawia się w powiadomieniach, jak wszystkie inne działania podejmowane na FB. To bardzo bezpieczna metoda pierwszego kroku w kierunku zbudowania znajomości, bo jest bardzo niezobowiązująca. Dziewczyna ma szansę przejrzeć Twój profil i zastanowić się, czy budzisz jej zainteresowanie; podjąć decyzję, czy w ogóle ma ochotę poznawania nowej osoby przez Internet. Każda wiadomość i pytanie tworzy presję odpowiedzi. Poza tym, jeżeli dziewczyna odpowie na Twoją zaczepkę i zaczniecie ze sobą rozmawiać, więcej Ci wybaczy, jeżeli chodzi o pierwszą wypowiedź. Nie będziesz też musiał sięgać po ryzykowny arsenał intrygujących pierwszych tekstów, a zacząć rozmowę dużo swobodniej – w końcu oboje będziecie już wiedzieć, że jesteście wstępnie zainteresowani.

Niestety, użytkownicy mogą zaczepiać tylko znajomych lub znajomych osób znajomych na Facebooku, więc w przypadku chęci zwrócenia uwagi obcej osoby ta metoda nie podziała.

Jak zagadać do dziewczyny na FB, której nie znam?

Jeżeli dziewczyna nie zalicza się do grona wspólnych znajomych z innymi Twoimi znajomymi i nie możesz skorzystać z opcji zaczepki, pozostaje Ci tylko komunikacja bezpośrednia – wysłanie wiadomości. Przede wszystkim pamiętaj, że atrakcyjne dziewczyny na FB otrzymują mnóstwo wiadomości. Co więcej, spora część internetowych poszukiwaczy miłości również wpisuje w wyszukiwarkę “fb jak zagadać”. Postaraj się więc nie stosować znalezionych w sieci porad (zwłaszcza tekstów) na zasadzie kopiuj-wklej. Traktuj je raczej jako inspiracje. Zanim przejdziemy do konkretów, kilka rad ogólnych:

Zadbaj o ortografię i poprawny zapis

Pierwsza wiadomość to nie komunikat wysłany w pośpiechu, lecz przemyślana decyzja. Wysyłanie dziewczynie niezrozumiałego zlepku słów bez przecinków, kropek i z masą literówek jest sygnałem, że tak naprawdę w ogóle się do sprawy nie przyłożyłeś i nieszczególnie Ci zależy. Spraw, by dziewczyna poczuła się wyjątkowa i poświęć trochę czasu na dopracowanie wiadomości.

Nie wysyłaj żadnych zdjęć części ciała

Czy gdybyś chciał poznać kobietę w realnym świecie, też zamiast od rozmowy zacząłbyś od ściągania spodni?

Nie kłam i nie wymyślaj

Kłamstwo ma krótkie nogi, a tworzenie fałszywego obrazu siebie prędzej czy później wyjdzie Ci bokiem. Wyobrażasz sobie długotrwały związek z kimś, przed kim musisz udawać kogoś absolutnie innego, bo postanowiłeś wcześniej stworzyć bajeczkę na swój temat podczas rozmowy na FB?

Bądź cierpliwy

Nie odpisała po 5 minutach, chociaż odczytała wiadomość? To jeszcze wcale nie znaczy, że nie chce z Tobą rozmawiać. Być może właśnie je z rodziną kolację i postanowiła odpisać, kiedy będzie sama. Pamiętaj, ludzie mają życie poza tym, że czekają na wiadomości od obcych mężczyzn, którzy zapragną do nich zagadać.

Nie bądź nachalny

Uporczywe milczenie? Brak reakcji na którąś z kolei wiadomość? Czytaj między wierszami! Ta dziewczyna ewidentnie nie jest Tobą zainteresowana. Dlaczego? Nawet jeżeli wszystko zrobiłeś, jak należy, to wciąż istnieją miliony powodów podobnego zachowania. Po prostu odpuść i zacznij szukać szczęścia gdzieś indzie.

Zadbaj o prezencję swojego profilu

Niezależnie od tego, którą jesteś stroną (podrywaną czy podrywającą); czy jesteś kobietą, czy mężczyzną – Twoje działanie w przypadku komunikacji na FB z obcą osobą będzie takie samo, czyli… zacznie się od przejrzenia profilu potencjalnego rozmówcy. Upewnij się więc, że na Twoim wallu nie ma treści, które mogłyby wysyłać nieznajomym niewłaściwych sygnałów.

Co napisać do dziewczyny w pierwszej wiadomości?

Zacznij od przywitania – wystarczy proste “cześć” albo “hej” – i dopiero po nim sformułuj wiadomość. Pamiętaj, chociaż portal społecznościowy daje wrażenie istnienia jakiegoś skróconego dystansu między ludźmi, to wciąż nie znasz dziewczyny po drugiej stronie. Grzecznie będzie się więc przywitać.

Pierwsza wiadomość powinna mieć w sobie coś intrygującego i sygnalizować zainteresowanie drugą osobą, ale jednocześnie nie być zbyt wylewna. Zapomnij o wszystkich miłosnych deklaracjach, pytaniach o to, czy z kimś chodzi; propozycjach spędzania wspólnie czasu na rodzinnym obiedzie. Wbrew temu, co sugerują niektóre komedie romantyczne, kobiety nie oczekują, że już podczas pierwszej rozmowy zechcesz im powiedzieć, jakie imiona będą miały Wasze dzieci.

Wiele poradników dotyczących tego, jak zagadać do dziewczyny na FB, wskazuje, by wymyślić jakiś pretekst dla konwersacji w stylu “ups, pomyliłem okna, ale może to przeznaczenie” albo “wybacz, że piszę, ale jesteś taka podobna do aktorki XYZ, że pomyślałeś, że muszę zapytać, czy nie jesteście siostrami”. Na takie wiadomości można jedynie przewrócić oczami. Chociaż Facebook to nie serwis randkowy niemal wszyscy wiedzą, że może być dobrym miejscem do poznania kogoś nowego. Ktoś nieznany pisze do Ciebie wiadomość? Istnieje ogromna szansa, że po prostu jest Tobą zainteresowany. Nie potrzeba tu żadnych bajerów. Właśnie dlatego postaw na bezpośredniość i napisz prawdę, np.

  • Cześć, wpadłem na Twój profil na Facebooku, bo zaintrygowała mnie Twoja uroda, ale widzę też, że mamy wspólne zainteresowania. Jak udało Ci się zdobyć bilet na koncert XYZ? Ja odświeżałem stronę już od 23, a i tak nic z tego. Jakieś porady na przyszłość?
  • Hej, świetne profilowe! Wszedłem dzięki niemu na Twój profil i zobaczyłem, że też uwielbiasz książki Stephena Kinga. W recenzji, którą udostępniłaś, napisałaś, że XYZ. Zupełnie się z Tobą zgadzam, chociaż dodałbym jeszcze, że XYZ. Co o tym myślisz?

Jak zareaguje na podobną wiadomość dziewczyna otwarta na nowe znajomości? Pewnie przejrzy Twój profil; oceni to, co masz na wallu i podejmie decyzję, czy chce podjąć temat. Tylko tyle i aż tyle.

Co napisać do dziewczyny, żeby odpisała?

Nie istnieje żaden złoty tekst, który sprawi, że każda dziewczyna Ci odpisze. Ba, możesz zagadać do dziewczyny, postępując zgodnie ze wszystkimi zasadami, a i tak nic z tego nie wyjdzie. Po prostu nie wiesz, kto jest po drugiej stronie; czego oczekuje i jak ogólnie podchodzi do zawierania znajomości w podobny sposób. Jeżeli jednak chcesz zmaksymalizować swoje szanse na otrzymanie wiadomości zwrotnej, po prostu zadaj jakieś pytanie. Najlepiej takie, na które nie da się odpowiedzieć jednym słowem. Zapytaj dziewczynę o opinię na jakiś temat; co lubi; albo jak bawiła się na tym koncercie, na którym, jak się okazuje, obydwoje byliście.

Jak zagadać do dziewczyny na messengerze, czyli nie tylko pisanie

Facebook oferuje nie tylko możliwość wysyłania wiadomości tekstowych, ale także głosowych i wideo. Jeżeli jesteś pewny siebie (co kobiety często doceniają, o ile rozumiesz różnicę między pewnością siebie a zarozumiałością), możesz spróbować rozpocząć rozmowę, wysyłając krótkie nagranie głosowe. Fajnym pomysłem może być też niedługi filmik. Jedno i drugie powinno być jednak naturalne, a nie wyreżyserowane. Nie stawaj na baczność, nie czytaj z kartki, nie odstawiaj się w garnitur, jeżeli zwykle go nie nosisz. Odpowiednia wiadomość audio lub audiowizualna zwiększy Twoje szanse tylko, gdy będziesz sobą; kluczem jest tu właściwa mowa ciała i intonacja.

Jak poderwać dziewczynę na FB?

Pytania dotyczące podrywu w Internecie zazwyczaj koncentrują się na pierwszym kontakcie. Mało kto zastanawia się, co robić potem. Czy to kwestia wiary, że dalej będzie już z górki? Jasne, pierwszy krok zawsze jest najtrudniejszy, ale trudności mogą pojawić się także później – zwłaszcza w pierwszej fazie znajomości. Co robić, gdy pierwsze lody zostaną przełamane, a dziewczyna będzie chciała z Tobą rozmawiać?

  • Słuchaj/czytaj uważnie, co mówi/pisze i pokazuj jej to, realnie angażując się w rozmowę oraz wracając w odpowiednich sytuacjach do jej wypowiedzi.
  • Okazuj jej zainteresowanie. Jeżeli zastanawiasz się, czym możesz jej zaimponować, oto odpowiedź – pamiętając o jej wątpliwościach, planach i stojących przed nią wyzwaniach.
  • Nie naciskaj na deklaracje po upływie raptem kilku dni. Najlepiej w ogóle zapomnij o jakiejś presji etykietek i płyń z prądem. Pozwól, by Wasza relacja rozwijała się naturalnie.