Zakochany facet – fizyczne objawy zakochania u mężczyzn

Czy da się rozpoznać zakochanie gołym okiem? Nie mamy wątpliwości, że tak. Charakterystyczne objawy fizyczne i zachowania pozwalają wykryć nie tylko u kobiet, ale także u mężczyzn zakochanie nawet na wczesnym etapie. Substancje wydzielane przez mózg bezpośrednio przekładają się na organizm, skutkiem czego możemy zaobserwować na przykład potliwość dłoni. Jakie są typowe fizyczne objawy zakochania u faceta?

Chemia miłości

Pod wpływem samych wrażeń wzrokowych i dotykowych mózg zaczyna wydzielanie zróżnicowanych substancji chemicznych, z których najważniejsza w skutkach jest fenyloetyloamina. To ta sama substancja, która wywołuje euforię biegacza i znajduje się w czekoladzie; jej pochodną jest zresztą amfetamina. Powoduje zdecydowaną poprawę samopoczucia i aktywizuje. W kolejnym etapie zaczynają się wydzielać także inne neuroprzekaźniki, w tym dopamina (uwalniająca się podczas seksu czy smacznego jedzenia, wywołująca uczucie błogości), serotonina (nazywana powszechnie hormonem szczęścia) i noradrelina, która wywołuje stan euforii, przyspiesza bicie serca i podnosi ciśnienie krwi. Na etapie przywiązania z kolei uwalnia się oksytocyna, wydzielana podczas przytulania, dotyku i orgazmu oraz wazopresyna, która być może odpowiada za monogamię.

Zwiększona potliwość

Kiedy mężczyźni są zakochani, bardziej się pocą. Naukowcy z Illinois udowodnili, że im większa jest potliwość, tym większe zainteresowanie partnerem odczuwa dana osoby. Widać to zwłaszcza po dłoniach. Choć nie udowodniono jeszcze istnienia feromonów ludzkich, możliwe, że właśnie tu leży jedna z przyczyn zwiększenia potliwości ciała. Jeśli feromony istnieją, to właśnie zwiększona potliwość poprawia ich wydzielanie. Na rynku funkcjonuje wielu producentów sztucznych feromonów, mimo to ich działanie nie jest potwierdzone naukowo, dlatego należy traktować je z dużym dystansem i nie wierzyć w nie bezgranicznie.

Rozszerzone źrenice

Ze względu na wydzielanie się noradrenaliny i wzrastający poziom adrenaliny rozszerzają się źrenice u osób, które są wyraźnie zainteresowane partnerem. Mało kto z nas przygląda się oczom na tyle uważnie, by zauważyć różnicę, ale przy odrobinie wysiłku można to zauważyć. Badania wykazują, że rozszerzone źrenice są tez odbierane jako bardziej atrakcyjne. Możliwe, że w mężczyzna zakochany w kobiecie w ten sposób nieświadomie próbuje przypodobać się partnerce i okazać zainteresowanie.

Podwyższone ciśnienie i szybszy puls

Pod wpływem adrenaliny i dopaminy podnosi się ciśnienie i przyspieszeniu ulega puls. Można to zaobserwować gołym okiem – kiedy facet jest zakochany w kobiecie ma wypieki na twarzy. Przyspieszeniu ulega również oddech ze względu na zwiększone zapotrzebowanie organizmu na tlen.

Chory na miłość

Zakochany mężczyzna ma problemy z zasypianiem, co również ma związek z neuroprzekaźnikami. Trudniej mu także pozbierać myśli i sensownie się wysłowić. Dodatkowo zaobserwować można spadek a nawet brak apetytu i zaburzenia koncentracji, niemające innego wyjaśnienia, przez co trudniej jest skupić uwagę.

Zakochany facet – gesty

Zakochanie można łatwo zweryfikować poprzez obserwowanie skracania dystansu. Widać to, gdy mężczyzna skraca dystans do kobiety, dosuwa się do niej i próbuje jej dotknąć, sygnalizując tym samym, że żywi do niej jakieś uczucia. Ponadto będzie nerwowo kręcić się na krześle, poprawiać krawat, nieustannie zmieniać pozycję, próbując ustawić się tak, by wyglądać jak najlepiej. Trudno jest spotkać się z nim wzrokiem, choć kobieta może mieć wrażenie, że facet przez większość czasu się jej przygląda. Zakochany mężczyzna odwraca wzrok, gdy tylko kobieta na niego spojrzy.

Zakochany facet –zachowanie

Jakie są oznaki miłości u mężczyzny pod względem zachowania? Możemy zakochanie rozpoznać także po tym, że taki mężczyzna stara się stale podtrzymywać kontakt z kobietą, dlatego dzwoni, pisze SMS-y i wysyła wiadomości przez social media. Nie pozwala też na niezręczne milczenie w trakcie rozmowy. Opowiada o swoim życiu, wypytuje o życie partnerki i okazuje jej mnóstwo zainteresowania. Dzielenie się szczegółami z dzieciństwa i życia rodzinnego to charakterystyczne sygnały wysyłane przez zakochanego mężczyznę. W ten sposób wprowadza ją do swojego życia, także bardziej osobistego, do którego inni nie mają wstępu. Nawet, jeśli nie potrafi gotować, to podejmuje takie próby, by zaskoczyć partnerkę i sprawić jej przyjemność. Jednocześnie jest zazdrosny, ale w zdrowy sposób i niepokoi się o kobietę, której nie pozwala samej wracać do domu nocą.

Chcesz sprawdzić to w praktyce? Zapraszamy na szybkie randki! Organizujemy zróżnicowane sesje speed datingu w Warszawie, a także wyprawy i wyjazdy dla singli. To doskonała propozycja dla osób zmęczonych korzystaniem z internetowych serwisów randkowych i próbami poszukiwania partnera tradycyjnymi metodami. Działanie szybkich randek potwierdzają badania naukowe, które wykazują, że kobietom wystarczy pół minuty by zweryfikować, czy nowopoznani mężczyźni nadają się na ich partnerów. Mając ograniczony czas nie nudzisz się podczas nietrafionej rozmowy i czujesz przyjemną ekscytację podczas udanej. Wielu uczestników naszych szybkich randek poznało już swoje wybranki serca czy ukochanych na długie lata.