Jak przygotować się na szybką randkę?

Popularność speed datingu w Polsce nieustannie rośnie. To doskonały sposób, by poznać nowych ludzi, jednocześnie nie ryzykując rozczarowań i niepotrzebnego zachodu – wystarczy kilka minut, by wiedzieć, czy trafiliśmy na kogoś interesującego. Szybkie randki polegają na serii rozmów trwających około pięciu minut, po których rozlega się dzwonek i uczestnicy przesiadają się do kolejnych osób. Po zakończonej sesji uczestnicy wypełniają formularze, na których podają imiona osób, które im przypadły do gustu. Jeśli obie strony są zainteresowane rozwinięciem relacji, organizator przesyła im dane kontaktowe, czyli numer telefonu bądź e-mail drugiej strony. Jak się przygotować na speed dating i co należy zrobić, by zwiększyć swoje szanse u płci przeciwnej?

Odpowiedni ubiór

W zasadzie najlepiej jest się ubrać tak, jak na zwykłą randkę czy niezobowiązujące spotkanie – bo to podczas szybkiej randki możemy zrobić pierwsze, możliwie najlepsze wrażenie. Trzeba mieć jednak na uwadze własny komfort. Takie spotkania mogą być lekko stresujące, dlatego warto ubrać się tak, by czuć się po prostu pewnie i atrakcyjnie. Niekoniecznie oznacza to więc garnitur i elegancką sukienkę. Nie chodzi tutaj o to, by oczarować rozmówców nienagannym wyglądem, a bardziej o poprawienie swojej pewności siebie. Tak jak na zwykłych randkach, nie warto być ubranym zbyt elegancko ani zbyt luźno, dlatego dresowe spodnie zdecydowanie się nie sprawdzą. Charakterystyczny akcent też jest w cenie.

To samo tyczy się makijażu, drogie kobiety – każda z nas wie najlepiej, z jaką szminką i jakim makijażem oczu czuje się najbardziej atrakcyjna, dlatego warto zdać się na własne doświadczenie.

Nastaw się pozytywnie, ale nie wymagaj za dużo

Czasem podczas szybkich randek nie uznaje się poznać potencjalnych partnerów, ale można zyskać nowych znajomych, przyjaciół czy nawet koleżankę na treningi na siłowni. I dokładnie o to w tym chodzi. Po paru minutach można z łatwością stwierdzić, czy miło nam się rozmawia z daną osobą i czy chcielibyśmy mieć z nią kontakt, ale nie warto nastawiać się od razu na miłość do grobowej deski. To błąd popełniany często przez internautów korzystających z serwisów randkowych, którzy już po pierwszej randce planują wspólne życie i wysyłają setki wiadomości, jednocześnie zniechęcając do siebie drugą stronę. Nastawienie jest podczas szybkich randek bardzo istotne. Zyskujesz wyjątkową możliwość spotkania w niezobowiązujących okolicznościach kilkunastu osób, wśród których może być ktoś, kto stanie Ci się naprawdę bliski. Może się też okazać, że nikt nie przypadnie Ci do gustu – i w tym też nie ma nic złego. Czasem trzeba spróbować kilka razy.

Przemyśl pytania i odpowiedzi

Zastanów się zawczasu, o czym chcesz porozmawiać podczas udziału w sesji. Rozmowa o miejscu pracy czy studiach zwykle nie wnosi za wiele, choć oczywiście warto wiedzieć, czym zajmuje się druga strona. Nie zadawaj jednak pytań jak na rozmowie rekrutacyjnej. Najważniejsza jest wymiana informacji o pasjach, o tym, co lubimy, a co nas mierzi, o tym, jak spędzamy wolny czas i jakie filmy, książki czy muzyka nam się podobają. To dobry punkt wyjścia, by nawiązać dalszą, niezobowiązującą rozmowę i wymianę opinii. Pozwól drugiej stronie na wymienienie swoich zainteresowań, wysłuchaj jej i odnieś się do tego. Według badań bardzo dobrze sprawdzają się rozmowy o podróżach. To świetna okazja do wymiany doświadczeń.

Nie narzekaj na swoje życie

Fakt, nie warto ukrywać swoich problemów przed bliskimi, ale przed Tobą siedzi jeszcze obca pani lub mężczyzna, który niekoniecznie chce od początku słuchać o konflikcie z szefem. Rozmowy o niepowodzeniach sprawiają, że marnujemy cenny czas na marudzenie. W szczególności nieskuteczne jest opowiadanie o swoich poprzednich, nieudanych doświadczeniach miłosnych i uprzedzeniach, które teraz mamy do płci przeciwnej. Zarówno panowie, jak i panie po trudnych przeżyciach niepotrzebnie obarczają drugą stronę odpowiedzialnością za swoje rozczarowania, opowiadając o rozwodach czy nieprzyjemnych rozstaniach. To komunikat “musisz się postarać, by do mnie dotrzeć, bo ktoś mnie zranił”. To bardzo zniechęca.

Czy warto chodzić na szybkie randki?

Wzięcie udziału w takim spotkaniu niesie ze sobą mnóstwo korzyści. Po pierwsze poznajemy nowe, interesujące osoby, z którymi może nas połączyć coś trwałego – czy to przyjaźń, czy przygoda, czy wielka miłość. Każdy z uczestników jest potencjalną bratnią duszą, dlatego warto wszystkich traktować z szacunkiem i życzliwością. Po drugie, rozmowa toczy się nierzadko swobodniej niż w internecie, gdzie brakuje mimiki czy innych elementów komunikacji niewerbalnej, które pozwalają nam łatwiej zrozumieć drugiego człowieka. Poza tym miło spędzamy czas i poprawiamy swoje umiejętności społeczne.

Jeśli jesteś singlem, warto się przekonać do korzystania z takiej możliwości i sprawdzić, gdzie w pobliżu organizowane są szybkie randki. Organizujemy sesje speed datingu w Warszawie, gdzie takie spotkania cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród tych, którzy nie mają czasu na poznawanie nowych ludzi w tradycyjny sposób, jak i wśród tych, którzy są nowi w wielkim mieście i jeszcze nie mają znajomych. Wśród naszych randek możesz znaleźć specjalne sesje dla niezdecydowanych lub dla podróżników, dzięki czemu poznanie bratniej duszy jest jeszcze łatwiejsze. Uczestników dobieramy pod względem kryterium wiekowego i tak, by na spotkaniu było po równo kobiet i mężczyzn.

Jak widać w przygotowaniu do szybkiej randki najważniejsze jest, by postawić na pewność siebie, oryginalność i dobre nastawienie. Dzięki temu zdecydowanie zwiększamy swoje szanse. Nie należy niepotrzebnie się stresować – w końcu wszyscy uczestniczą w takich spotkaniach po to, by porozmawiać z kimś nowym.