Najlepsze tematy do rozmów na szybkich randkach

Speed dating – nowoczesna forma randkowania

Speed dating, czyli szybkie randki, to doskonały sposób na poznanie nowych ludzi, poszerzenie grona swoich znajomych, a także szansa na odnalezienie drugiej połówki. To niezwykle ekscytujący wstęp do dalszej znajomości, która może przerodzić się w coś głębszego i niesamowitego. Szybkie randki są świetną propozycją dla każdego – zarówno dla odważnych kobiet i mężczyzn, którzy chcą spróbować czegoś nowego, jak i osób nieśmiałych i niezdecydowanych. Masz szansę poznać kilkanaście nowych osób w niewielkim odstępie czasu, wśród nich na pewno będzie interesująca dziewczyna lub chłopak. Jest to szczególnie atrakcyjna forma poznania kogoś ciekawego dla ludzi mieszkających w dużych miastach, takich jak Warszawa, Kraków, czy Wrocław, którzy zawiedli się na tradycyjnych sposobach poznania partnera, np. internetowych serwisach randkowych, czy imprezach w klubach. Czas wyjść z grona samotnych ludzi i spotkać się w zupełnie nowym miejscu! Wystarczy, że poświęcisz na to zaledwie jedną godzinę a zyskasz ok. 15 szans na odnalezienie przyjaźni, miłości, czy też po prostu miło spędzisz wieczór.

O czym rozmawiać na speed dating?

Wiele osób zastanawia się o czym najlepiej rozmawiać z dziewczyną czy chłopakiem na szybkiej randce. Każdy bowiem chce zrobić dobre wrażenie na rozmówcy. Jakie zatem tematy wybrać, aby miło się rozmawiało? Możesz prowadzić dialog praktycznie o wszystkim co przyjdzie Ci do głowy! Pytaj uczestników o najbliższe plany, marzenia, zainteresowania oraz podejście do różnych spraw życiowych. Pod wpływem stresu mogą nam jednak przyjść do głowy abstrakcyjne pytania, dlatego warto się przygotować do takiego spotkania. Wiele z nas nie ma pojęcia, jakie tematy wypada poruszyć na pierwszej randce, a których kwestii lepiej nie podejmować.

Szybka randka to zaledwie kilka minut, aby dowiedzieć się czegoś o swoim rozmówcy, a także zaprezentować swoją osobę. Nie warto tracić czasu na najbardziej pospolite pytania dotyczące na przykład pracy. Zdecydowanie lepiej zapytać drugą osobę o to, gdzie spędziła ostatnie wakacje, czym się interesuje w wolnym czasie, jakie ma największe marzenie lub czy ma jakieś nietypowe zainteresowania. Pozwól partnerowi mówić o tym, o czym lubi rozmawiać, a także co go interesuje i co mu się pozytywnie kojarzy. W ciągu kilku minut nie jesteśmy w stanie za dużo dowiedzieć się o danej osobie. Jednak jest to doskonała forma sprawdzenia, czy zaiskrzyło pomiędzy nami a naszym rozmówcą. Na szybkich randkach największe znaczenie ma pierwsze wrażenie, dlatego na tym powinniśmy się skupić. Jeśli zapadniemy w pamięć to na dłuższą rozmowę i bardziej szczegółowe pytania przyjdzie czas na kolejnej randce. Tutaj liczy się spontaniczność i otwartość, a najlepsze pytania to takie, które nie pozwalają odpowiedzieć partnerowi po prostu „tak” lub „nie”, lecz wymagają bardziej złożonej wypowiedzi.

Nie udawaj nikogo – bądź sobą!

Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, szczególnie na szybkich randkach, gdzie mamy mało czasu na zaprezentowanie się. Jeśli będziemy udawać kogoś innego i zmyślać odpowiedzi, aby dopasować się do drugiej osoby, to być może spodobamy się płci przeciwnej, ale na pewno nie zbudujemy na kłamstwie niczego trwałego. Na kolejnym spotkaniu z pewnością zostaniemy zdemaskowani i prawda wyjdzie na jaw. Od początku zatem warto być sobą i szczerze odpowiadać na zadawane pytania. Każdy z nas ma w sobie coś wyjątkowego, co z pewnością przypadnie do gustu drugiej osobie. Być może masz ciekawe zainteresowania lub lubisz nietypowe potrawy? Bądź sobą, powiedz o tym płci przeciwnej, a na pewno Cię zapamięta. Naukowcy udowodnili, że kobieta potrzebuje dosłownie 30 sekund rozmowy, żeby stwierdzić, czy dany mężczyzna może być jej potencjalnym partnerem. Podczas szybkiej randki warto postawić na otwartość i spontaniczność.

Podobnie sytuacja wygląda ze strojem jaki wybieramy na speed dating. Nie rezygnujmy ze swojego stylu i ulubionego ubioru. Poprzez wygląd zewnętrzny możemy wiele przekazać naszemu rozmówcy już na pierwszym spotkaniu. Choćby za pomocą kolorystyki stroju możemy zakomunikować nastrój czy też rodzaj osobowości, który najbardziej nas charakteryzuje.

Wykaż się kreatywnością – zaintryguj!

Speed dating rządzi się swoimi określonymi prawami. W ciągu kilku minut chcemy oczarować rozmówcę i zainteresować go swoją osobą. Zadając w ten wieczór zbyt pospolite i tradycyjne pytania z pewnością nie zostaniemy zapamiętani. Pytając o miejsce zamieszkania, wiek, rodzeństwo od razu będziemy zakwalifikowani jako osoby nudne, które trzeba jak najszybciej spławić. Na szybkiej randce warto wykazać się swoją kreatywnością i zaintrygować partnera/partnerkę. Jeśli chcemy zostać zauważeni to lepiej darować sobie kwestie dotyczące pracy czy też ulubionej książki. Zaskoczmy ciekawymi pytaniami np. „który kraj z chęcią byś odwiedził/a jeśli nie byłoby żadnych ograniczeń?”, „czy istnieje potrawa, której nigdy w życiu byś nie skosztował/a?”, „masz jakieś wspomnienie lub przygodę, która nadawałaby się na film?”. Na banalne pytania przyjdzie jeszcze czas… Szybkie randki dają go nam niewiele, dlatego wykorzystajmy go najlepiej jak potrafimy!